تازه‌ها و اخبار علمی

بقایای قیر با منشاء خاورمیانه ای در قایقی در انگلستان کشف شدWhy was Ancient Middle Eastern Bitumen Discovered in an Anglo-Saxon Boat Burial at Sutton Hoo, England?

سوتون هو (Sutton Hoo) یکی از مهمترین محوطه های باستانی در شرق انگلستان است. بقایای جنگ افزارها، پوشاک و دیگر اشیایی که از گورستان های انگلوساکسن بدست آمده اند، نشان داده که شبکه ی ارتباطات بازرگانی آنان در سده های ششم و هفتم میلادی به اروپا و آسیا گسترده شده بوده است. پژوهش هایی که به تازگی در موزه ی بریتانیا (British Museum) و دانشگاه ابردین (University of Aberdeen) انجام شده نشان می دهد بازرگانی آنان تا بدانجا رسیده بوده که واردات قیر از خاورمیانه، سوریه ی امروزی، به انگلستان انجام می شده است.
یافته های باستان شناختی از محوطه ی سوتون هو گوناگون هستند اما یکی از آنها بقایای قایقی است که به احتمال زیاد بصورت آیینی همراه با یک جنگاور و دارایی های باارزشش از جمله کلاه خود مشهورش دفن شده بوده است. همراه با اسکلت این جنگاور، چندین شی به دست آمده از جمله، چندین توده ی کوچک قیر که به اندازه ی چند سانتیمتر هستند.

جزئیات بیشتر در این باره را از لینک زیر می توانید بخوانید.
http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/why-was-ancient-middle-eastern-bitumen-discovered-anglo-saxon-boat-burial-021089
© Society for Iranian Archaeology جامعه باستان شناسی ایران
https://telegram.me/societyforiranianarchaeology

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن