اخبار ایران

ایجاد گروه آموزش باستان شناسی در شورای برنامه ریزی وزارت علوم به پیشنهاد نمایندگان گروه‌های باستان‌شناسی

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست که جهت هم‌اندیشی مدیران گروه‌های باستان‌شناسی برای بررسی راه‌کارهای مسائل و مشکلات گروه‌های باستان‌شناسی برگزار شد در خصوص موارد مختلفی از جمله تشکیل دبیرخانه دایمی گروه‌های باستان‌شناسی دانشگاه‌های دولتی، پیشنهاد ایجاد گروه مستقل آموزشی باستان‌شناسی در شورای برنامه‌ریزی وزارت علوم، به روز رسانی سرفصل دروس در تمامی مقاطع باستان‌شناسی، پیشنهاد طرح سوالات کنکور دکتری به صورت تخصصی و گرایشی و … بحث و تبادل نظر شد.

همچنین نمایندگان گروه‌های باستان‌شناسی خواهان ایجاد واحد درسی «آشنایی با باستان‌شناسی و میراث فرهنگی» در مقطع متوسطه اول دانش‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش و نیز همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برای ساماندهی به واحدهای عملی مقطع کارشناسی باستان‌شناسی شدند.

مقرر شد دبیرخانه دایمی گروه‌های باستان‌شناسی در دانشگاه مازندران تأسیس شود و هماهنگی‌های بعدی و پیگیری مصوبات جلسه از طریق این دبیرخانه انجام گیرد. نشست بعدی گروه‌ها برای بررسی و اجرایی کردن مصوبات در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در دانشگاه تربیت مدرس و به میزبانی انجمن علمی باستان‌شناسی ایران تشکیل خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن